Hava Durumu

BATİAD'dan Minikler için 10 bin kazak

12.02.2014 Çarşamba
Bu haber 204 kez okundu

Küçük çocuklar için dağıtılmak üzere üretilen kazaklar, 81 ile gönderildi.

BATİAD'dan Minikler için 10 bin kazak
REKLAM

Bayrampaşa Tekstilci Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (BATİAD) 9 Şubat Dünya Kazak Giyme günü sebebiyle kimsesiz çocuklar için hazırladığı 10 bin kazak, 81 ildeki minik bedenleri ısıtmak için yola çıktı.

BATİAD önderliğinde ve İstanbul İhracatçılar Birliği, Hazır Giyim İhracatçılar Birliği, İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçı Birliği ve İstanbul Ticaret Odası’nın desteğiyle Çocuk Esirgeme Kurumu, Kimsesizler Yurdu ve engelli çocuklar için hazırlanan kazakların üretimi tamamlandı. Minik bedenleri ısıtmak için üretilen kazaklar 81 vilayete gönderilmek üzere kolilendi ve kamyonlara yüklendi.

Geçen yıl BATİAD olarak dünyanın en büyük kazağını Bayrampaşa’da üreterek Guinness Rekorlar Kitabı’na girdiklerini belirten BATİAD Başkanı Aydın Erten, üretilen 10 bin kazağı minik bedenleri ısıtmak için gönderdiklerini dile getirdi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner de, 81 vilayete kazakların gönderildiğini dile getirerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Bayrampaşa’daki bir otelde gerçekleştirilen tanıtım programında ise katkı sağlayan bazı firmaların ürünlerinin sergilendiği bir defile gerçekleştirildi.

Kaynak / Editör: -

Yorum Gönder

Yazarlar

Para Birimi Çevirici Uygulaması, döviz piyasası haberleri ve incelemeleri sunan DailyForex.com tarafından sağlanmaktadır

Vizyondaki Filmler

AnketSonuçlarTümü

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?

Namaz Vakti

Arşiv